Aktualności
Opowieść o pewnym strażniku
"Oczekiwanie" - taki tytuł nosi nowa bajka z dalekiej Azji, która ukazała się na naszej stronie. Po jej przeczytaniu uświadomimy sobie, że Pan Bóg ciągle do nas przychodzi i trwa przy nas. Zapraszamy do lektury! Wystarczy kliknąć tutaj.
 
Spotkanie po latach

W sobotę, 1 sierpnia, odprawiona została msza św.  w intencji uczestników spotkania klasowego, którzy 30 lat temu ukończyli Szkołę Podstawową w Domecku.

 
Piknik u Farorza

W piękną, słoneczną niedzielę 5 lipca, w ogrodach przy plebanii, bawiliśmy się na corocznym festynie. W tym roku piknik zorganizowali Parafianie z Nowej Kuźni, za co serdecznie dziękujęmy.  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, która może chociaż w pewnym stopniu odda panującą tam, wspaniałą atmosferę.

Aby przejść na stronę Pana Rudolfa Zmarzłego z Folwarku, który zamieścił na niej również wiele zdjęć z oryginalnymi komentarzami, wystarczy kliknąć tutaj.

 
Złoty Jubileusz

W niedzielę, 28 czerwca, Państwo Eryka i Ryszard Piechaczek  obchodzili  50 rocznicę ślubu. Msza święta o godz. 10:00 odprawiona została w intencji Szanownych Jubilatów.

Tej samej niedzieli Gościem naszej Parafii był ks. Janusz Górski, misjonasz w Togo, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy w Afryce, o swojej parafii i życiu jej mieszkańców.

 
Odpust Parafialny

W tym roku Odpust w naszej Parafii  przypadł na dzień 21 czerwca. Sumę Odpustową odprawiał ks. Senior Wilhelm Skorupa. Razem z ks. Seniorem mszę św. sprawował ks. Adam Kuchta SVD - misjonarz z Paragwaju będący na dłuższym urlopie w Polsce  oraz  ks. Tomasz Wrona - tegoroczny neoprezbiter pochodzący z Racławic Śląskich. Podczas głoszenia kazania ks. Kuchta zauważył, że nasza Parafia przeżywała w tym dniu dwie uroczystości:  odpustową oraz
uroczystość Prymicji. Po każdej mszy św. ks. Tomasz udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć "Odpust 2009" upamiętniającej to wydarzenie.

 

 
Kolejna bajka na naszej stronie!
Zachęcamy do przeczytania nowej bajki pt.: "Niegościnny dom", opowiadającej o pewnym człowieku, którego odwiedzał sam Bóg...
 
Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 31 maja,  trzynaścioro dzieci z naszej Parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, które znaleźć można w zakładce Galerie.

 
53 rocznica święceń kapłańskich

17 czerwca odprawiona została msza święta z okazji 53 rocznicy święceń kapłańskich  ks. Seniora Wilhelma Skorupy. Życzymy ks. Seniorowi zdrowia, bożego błogosławieństwa, dużo sił w posłudze kapłańskiej i wielu kolejnych jubileuszy!

 
Uroczystość św. Floriana

W sobotni wieczór 2 maja, strażacy - ochotnicy czcili swojego patrona - św. Floriana. Uroczysta msza św. sprawowana była w intencji żyjących i zmarłych członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku. Po Eucharystii odprawione zostało nabożeństwo majowe przy pomniku św. Floriana.

 
50-lecie małżeństwa

2 maja 2009 roku swój złoty jubileusz małżeństwa obchodzili Agnieszka i Alfred Nowakowie.

Jubilatom życzymy zdrowia i wielu bożych łask.

 
«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»

Strona 17 z 20
© 2008 - 2013 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio