Aktualności
Złoty Jubileusz

W niedzielę, 28 czerwca, Państwo Eryka i Ryszard Piechaczek  obchodzili  50 rocznicę ślubu. Msza święta o godz. 10:00 odprawiona została w intencji Szanownych Jubilatów.

Tej samej niedzieli Gościem naszej Parafii był ks. Janusz Górski, misjonasz w Togo, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy w Afryce, o swojej parafii i życiu jej mieszkańców.

 
Odpust Parafialny

W tym roku Odpust w naszej Parafii  przypadł na dzień 21 czerwca. Sumę Odpustową odprawiał ks. Senior Wilhelm Skorupa. Razem z ks. Seniorem mszę św. sprawował ks. Adam Kuchta SVD - misjonarz z Paragwaju będący na dłuższym urlopie w Polsce  oraz  ks. Tomasz Wrona - tegoroczny neoprezbiter pochodzący z Racławic Śląskich. Podczas głoszenia kazania ks. Kuchta zauważył, że nasza Parafia przeżywała w tym dniu dwie uroczystości:  odpustową oraz
uroczystość Prymicji. Po każdej mszy św. ks. Tomasz udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć "Odpust 2009" upamiętniającej to wydarzenie.

 

 
Kolejna bajka na naszej stronie!
Zachęcamy do przeczytania nowej bajki pt.: "Niegościnny dom", opowiadającej o pewnym człowieku, którego odwiedzał sam Bóg...
 
Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 31 maja,  trzynaścioro dzieci z naszej Parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, które znaleźć można w zakładce Galerie.

 
53 rocznica święceń kapłańskich

17 czerwca odprawiona została msza święta z okazji 53 rocznicy święceń kapłańskich  ks. Seniora Wilhelma Skorupy. Życzymy ks. Seniorowi zdrowia, bożego błogosławieństwa, dużo sił w posłudze kapłańskiej i wielu kolejnych jubileuszy!

 
Uroczystość św. Floriana

W sobotni wieczór 2 maja, strażacy - ochotnicy czcili swojego patrona - św. Floriana. Uroczysta msza św. sprawowana była w intencji żyjących i zmarłych członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku. Po Eucharystii odprawione zostało nabożeństwo majowe przy pomniku św. Floriana.

 
50-lecie małżeństwa

2 maja 2009 roku swój złoty jubileusz małżeństwa obchodzili Agnieszka i Alfred Nowakowie.

Jubilatom życzymy zdrowia i wielu bożych łask.

 
Poniedziałek Wielkanocny
13-tego kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10:00 odprawiana była msza św. w intencji mężczyzn. Tradycyjnie do mszy służyli dawni ministranci.

 
Wielkanoc

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem w Kościele  katolickim.
Nikt z nas nie widział pustego grobu Jezusa. Widziała go natomiast Maria Magdalena, potem zobaczyli go Szymon Piotr i św. Jan Ewangelista. Wierzymy ich świadectwu. Ale  moja wiara w zmartwychwstanie opiera się przede wszystkim na wierze w słowa Jezusa. Wołajmy zatem o taką wiarę, na której możemy zbudować mocny fundament swego życia. Panie, dodaj nam wiary.

 
Wigilia Paschalna
Wigilia Paschalna swój najgłębszy sens odnajduje w atmosferze czuwania u stóp Grobu Bożego i oczekiwania na cud zmartwychwstania dokonany przez Chrystusa w niedzielę wczesnym rankiem.
Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta i symboliczna Liturgia.

 

 

 
«PoczątekPoprzednia111213141516171819NastępnaOstatnie»

Strona 17 z 19
© 2008 - 2013 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio