Aktualności
Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 31 maja,  trzynaścioro dzieci z naszej Parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, które znaleźć można w zakładce Galerie.

 
53 rocznica święceń kapłańskich

17 czerwca odprawiona została msza święta z okazji 53 rocznicy święceń kapłańskich  ks. Seniora Wilhelma Skorupy. Życzymy ks. Seniorowi zdrowia, bożego błogosławieństwa, dużo sił w posłudze kapłańskiej i wielu kolejnych jubileuszy!

 
Uroczystość św. Floriana

W sobotni wieczór 2 maja, strażacy - ochotnicy czcili swojego patrona - św. Floriana. Uroczysta msza św. sprawowana była w intencji żyjących i zmarłych członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku. Po Eucharystii odprawione zostało nabożeństwo majowe przy pomniku św. Floriana.

 
50-lecie małżeństwa

2 maja 2009 roku swój złoty jubileusz małżeństwa obchodzili Agnieszka i Alfred Nowakowie.

Jubilatom życzymy zdrowia i wielu bożych łask.

 
Poniedziałek Wielkanocny
13-tego kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10:00 odprawiana była msza św. w intencji mężczyzn. Tradycyjnie do mszy służyli dawni ministranci.

 
Wielkanoc

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem w Kościele  katolickim.
Nikt z nas nie widział pustego grobu Jezusa. Widziała go natomiast Maria Magdalena, potem zobaczyli go Szymon Piotr i św. Jan Ewangelista. Wierzymy ich świadectwu. Ale  moja wiara w zmartwychwstanie opiera się przede wszystkim na wierze w słowa Jezusa. Wołajmy zatem o taką wiarę, na której możemy zbudować mocny fundament swego życia. Panie, dodaj nam wiary.

 
Wigilia Paschalna
Wigilia Paschalna swój najgłębszy sens odnajduje w atmosferze czuwania u stóp Grobu Bożego i oczekiwania na cud zmartwychwstania dokonany przez Chrystusa w niedzielę wczesnym rankiem.
Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta i symboliczna Liturgia.

 

 

 
Boży Grób

Boży Grób to kaplica lub miejsce, gdzie wystawia się Najświętszy Sakrament na zakończenie liturgii w Wielki Piątek.  W Bożym Grobie umieszcza się figurę umarłego Jezusa oraz monstrancję okrytą przezroczystym welonem, na pamiątkę całunu, w który owinięto Jezusa w grobie.

 
Ciemnica

Ciemnica to okolicznościowo ozdobiona  kaplica lub ołtarz do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Najświętszy Sakrament umieszcza się w ciemnicy na zakończenie mszy św. Wielkego Czwartku aż do liturgii Wielkiego Piątku. Ciemnica ma upamiętnić uwięzienie Chrystusa przed śmiercią.

Ciemnica w naszym kościele

 
Przyjęli dary Ducha Świętego

 

1 kwietnia w Chrząszczycach, młodzież z dekanatu prószkowskiego przystąpiła do bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło z rąk ks. biskupa 11 osób z naszej parafii. Publikujemy kilka zdjęć z tej uroczystości.
 
«PoczątekPoprzednia111213141516171819NastępnaOstatnie»

Strona 17 z 19
© 2008 - 2013 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio