Aktualności
Wspomnienie św. Cecylii

22 listopada 2009 roku, w dniu św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej, niedzielna suma została odprawiona w intencji członków scholi parafialnej, jej opiekunów oraz rodziców młodych śpiewaków. Schola, która ubogaca swoim śpiewem msze święte i różne uroczystości, działa w naszej Parafii już od 7 lat.

 
Joseph von Eichendorff odwiedzał Domecko!
Znany poeta epoki romantyzmu - Joseph von Eichendorff wielokrotnie przebywał w Domecku! Zachęcamy do przeczytania artykułu pt. "Młody Eichendorff i jego podróże po Opolszczyźnie" pochodzącego z  kalendarza "Heimatkalender - Kreis Oppeln" z 1929 roku.
 
Oto Pan Bóg przyjdzie...

 

Przeżywamy okres adwentu, czas oczekiwania na przyjście Pana. W wieczornych mszach św. roratnich uczestniczy bardzo wiele dzieci z lampionami. Poniższe zdjęcia wykonano w piątek 4 grudnia.

 
Nowa baśń z dalekiej Japonii
Na naszej stronie można przeczytać nowe opowiadanie pt. " Zakochany słowik". Baśń ta mówi o tym, jak ważne jest zaufanie do bliskiej osoby i jak łatwo można utracić swoje szczęście.
 
Rocznica urodzin ks. Seniora

12 listopada ks. Senior obchodził 79 rocznicę urodzin. Na mszy św. zgromadziło się wielu parafian, którzy swoją obecnością podziękowali ks. Seniorowi za długą posługę w naszej Parafii. Składamy dostojnemu Jubilatowi życzenia długich lat życia w zdrowiu i z bożym błogosławieństwem i oby św. Jan Maria Vianey - patron proboszczów - zawsze za nim orędował u Pan Boga.

 
Msza św.za zmarłych w młodym wieku

W miesiącu listopadzie w szczególny sposób pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Nie zapominamy również o ludziach, którzy zmarli w młodym wieku. Niejednokrotnie łącząc się w bólu z ich rodzicami, którzy przeżyli dramat śmierci swojego dziecka modlimy się za nich. Pamiętamy również o matkach, które poroniły i nie było im dane cieszyć się swoim dzieckiem.

 
Urodziny ks. Proboszcza

 

W piątek, 6 listopada ks. Marcin Tomczyk obchodził 60-tą rocznicę urodzin. Bardzo wielu parafian wzięło udział we mszy świętej, którą  wraz  z Jubilatem koncelebrował ks. Senior Wilhelm Skorupa. Najlepsze życzenia w imieniu swoim oraz wszystkich parafian złożył ks. Senior, a  w zakrystii wiele osób osobiście uścinęło dłoń księdzu Proboszczowi.
 
Na naszej stronie pojawiła się kolejna bajka!
Zachęcamy do przeczytania nowej bajki, która ukazała się na naszej stronie! Nosi ona tytuł: "Dlaczego baobaby przypominają korzenie?"
 
Złoty jubileusz Państwa Rygol

Państwo Edyta i Ernest Rygol obchodzili 50-tą rocznicę ślubu w dniu 5 września tego roku. Publikujemy fotografie z tej uroczystości z pewnym opóźnieniem, za co serdecznie przepraszamy.

 
W studio Radia Plus

Cykl reportarzy  "Puls regionu" dotyczący naszej parafii, podsumowany został w piątek, 23 pażdziernika w godzinnej audycji "na żywo" w studio Radia Plus. Ksiądz Proboszcz Marcin Tomczyk oraz Parafianie z parafii Domecko opowiadali o działalności, wydarzeniach i innych sprawach dotyczących naszej wspólnoty.  Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wysłuchać tych wypowiedzi na antenie Radia Plus!

 
«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»

Strona 17 z 21
© 2008 - 2015 Parafia Niepokalanego Serca NMP w Domecku
powered by CodeStudio